O nas

Biologiczna oczyszczalnia

Oferowana przez naszą firmę biologiczna oczyszczalnia ścieków służy do oczyszczania ścieków pochodzących z gospodarstw domowych w sposób przyjazny dla środowiska. Stąd nazywana jest przez niektórych ekologicznym szambem.

Dla kogo taka inwestycja?

Jest to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie mają dostępu do kanalizacji i dbają o środowisko naturalne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę konieczność systematycznego opróżniania tradycyjnego szamba, to budowa przydomowej oczyszczalni jest jak najbardziej inwestycją opłacalną.

Jak działa biologiczna oczyszczalnia?

Zasada działania takiej oczyszczalni nie jest skomplikowana. Biologiczna oczyszczalnia ścieków składa się z trzech osadników gnilnych, pompy dostarczającej wstępnie oczyszczone ścieki do drenażu umieszczonego w odpowiednim filtrze. Po oczyszczeniu woda pościekowa wsiąka do gleby. Praktykuje się również dodawanie do ścieków preparatów enzymatycznych, które przyśpieszają ich oczyszczanie.

Czy warto zainwestować?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków dobrze wpisuje się w trendy ekologicznego stylu życia i energetyki odnawialnej, zapewniając coraz większe uniezależnienie gospodarstwa domowego od czynników zewnętrznych.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Gdańsk